19.2.2019 0Comment


Všetci súhlasíme s tým, že pohyb a teda aj šport má  priaznivý vplyv na vývoj  nášho dieťatka. Všetci ale inak chápeme potrebnú mieru športu. Rodičia majú často k pohľadu na túto mieru názor tvorený v závislosti od vlastného vzťahu k športu:

 
skateboard


  • Rodič športujúci denne má pocit že denne by sa mal venovať športu aj jeho potomok

  • Rodič nešportujúci, alebo športujúci úplne málo, má pocit, že raz týždenne by hádam stačilo sa športu venovať


 

 Iste, vybrala som hraničné prípady ktoré ale plne podporujú teóriu o vplyve rodiča na športovanie dieťaťa-  https://www.inalinia.sk/ako-sa-z-dietata-stane-sportovec/

 

Kde sa teda dieťa dostane k športovým aktivitám :


  • Doma pod vplyvom okolia

  • V škôlke, škole

  • Pod vplyvom priateľov, kamarátov

  • Pod vplyvom výborných úspechov športovcov


 

Úspech v športe má vplyv na jeho popularitu ale aj na záujem o neho. Danielu Hantuchovú motivoval úspech Mečířa,  Šatan zasa motivoval mnohých začínajúcich hokejistov. Teraz je to Sagan- kto vie koľkých práve on priviedol na bicykel.

Zimné športy vďaka skvelým výsledkom  Veroniky Zuzlovej aj Petry Vlhovej , či skvelej Nasti Kuzminovej  prilákali zaiste na svahy stovky mladých ľudí. Ak sa aspoň z niekoho z nich stane špičkový športovec- je to ich veľká zásluha. Ak aj nie, už iba samotný fakt, že ľudia sa hýbu, že sledujú dianie v športe je faktom potešiteľným.

miminko


  • Kladná motivácia rodí lásku k športu na celý život


 

 Nič čo robiť iba musíme a nechceme- nerobíme dobre a nerobíme to radi. Pozitívna informovanosť o úspechoch športovcov ale aj o dobrých účinkoch športu na zdravie človeka , vie jednoducho urobiť svoje.

 

Netlačme teda násilne na deti, že musia športovať. Vytvorme ale v nich pocit, že oni samy chcú sa venovať niektorému druhu športu pretože je to pre nich obohacujúce a vplýva to na ich celkový rozvoj

 

Učiteľ telocviku má v rukách čarovnú paličku a tiež svojím prístupom k deťom im môže šport znepríjemniť, alebo naopak- ukázať im jeho krásu.

 

Ako sa z dieťaťa stane športovec
4.7 (93.33%)3