19.12.2016 0Comment

Pôsobením okolitých vplyvov dochádza k znižovaniu obranyschopnosti organizmu, trpí náš prirodzený imunitný systém a bacily majú navrch. Trebárs počasie s prudkými zmenami teplôt predstavuje pre imunitný systém veľkú záťaž. Neprospieva mu ani málo pohybu, vitamínov a nedostatok svetla.
 vypysané kapsle
Vitamínové kapsule
·         Účelom potravinových doplnkov nie je nahrádzať stravu, ale dostať do tela aj ďalšie prvky chrániace obranyschopnosť.
·         Ideálnou kombináciou voľne dostupných doplnkov sú napríklad selén, ktorý môžeme konzumovať vo forme droždia a tiež s vitamínom A, vápnik môžeme konzumovať s horčíkom, zinkom a vitamínom D a vitamíny A, B, C, E, zinok je ideálny v kombinácii s horčíkom a meďou, ale aj železo.

Sauna
·         Sauna prospieva srdcu, pretože podporuje kardiovaskulárny systém, odbúrava stres a tým aj podporuje imunitu.
·         Aby účinky sauny fungovali, musí byť aspoň raz týždenne.

Prírodné antibiotiká
·         Cibuľa a cesnak sa preslávili ako vitamínové bomby. Navyše dobre znášajú skladovanie a udržia si slušný obsah vitamínov po dlhú dobu.
·         Pre imunitu je podstatná ich schopnosť pôsobiť proti škodlivým baktériám, vírusom a plesniam.
·         Kľúčovým vitamínom pre podporu imunity, je vitamín C. Veľa ho je v kyslej kapuste, ktorá si v uzavretej nádobe zachová jeho vysoký obsah v porovnaní napríklad s citrusmi.
·         Podobné schopnosti posilňovať imunitu ako vitamín C má aj zinok. Zinok nájdete v mäse, v rybách, vajciach, či semenách tekvice.

Probiotiká
·         Plní v organizme rad dôležitých funkcií, niektoré produkujú zlúčeniny obmedzujúce rast kvasiniek, majú schopnosť syntetizovať v črevách vitamíny B a tiež soli kyseliny listovej a priamo ovplyvňujú činnosť imunitného systému.
ruce nad tabletami
Homeopatiká
·         Nezaťažujú telo toxínmi ako konzervatívne lieky.
·         Sú finančne nenáročné, hodia sa pre všetky vekové kategórie, vhodné prípravky môžu brať aj dojčatá. Vďaka tomu sa zlepšuje aj imunita u detí, bez toho, aby boli zaťažené chémiou. Liečba zaberá postupne, výsledky nie sú hneď viditeľné.