25.5.2019 0Comment

Ale po strašnom týždni, v ktorom mnohí z jeho partnerov prerušili väzby a ocitli sa v centre slovnej vojny medzi USA a Čínou, sa Tech Tent pýta, či je Huawei v úplnom ústupe.
 
To bolo v pondelok, že plné dôsledky prezidenta Trump je krok pridať Huawei na zoznam firiem obmedzených na obchodovanie s USA sa stala jasnou. Google zistil, že bude v súlade s objednávkou a to znamenalo, že prístup spoločnosti k operačnému systému Android by bol obmedzený a jej budúci zákazníci by neboli schopní získať aplikácie, ako napríklad Gmail a YouTube.


 
Nasledujúci deň Huawei usporiadal veľkú udalosť v Londýne, ktorá predstavila najnovší prístroj pod značkou Honor, ktorý bol veľmi úspešný pri získavaní mladých divákov pre vysoko kvalitné, ale cenovo dostupné telefóny.
 
Išli sme na podujatie, na ktorom sa zúčastnili novinári z celej Európy a narazili na fanúšika, ktorý zvíťazil v súťaži osobne.
 
Kalpesh Depala nám povedal, koľko miloval telefóny Honor a celú značku Huawei. Ale aj on pripustil, že správa o Google ho znepokojovala a bola to bezpečnosť, ktorá bola jeho hlavným záujmom:

telefon
 
"Poznať narušenia bezpečnosti, ku ktorým môže dôjsť – najmä čo sa stalo s WhatsApp – kto vie, čo sa môže stať, najmä ak nedostanú nové bezpečnostné záplaty?"
 
Potom sme prešli typickým spustením smartfónu, plným dychových popisov schopností Honor 20, najmä kamery, ktorá vyzerala ako konkurencia na oveľa drahších telefónoch Samsung a Apple.
 
Ale v prezentácii, ktorá trvala hodinu, dve slová – Google a Android – boli pozoruhodné svojou absenciou. Potom sa mobilný analytik Francisco Jeronimo z IDC zasmial, keď som sa o tom zmienil – ale súhlasil s tým, že celá záležitosť vrhá dlhý tieň na budúcnosť v smartfónoch:
 
"Vzhľadom na kvalitu zariadení a ceny sa nič nezmenilo," povedal. Maloobchodníci, s ktorými hovoril, však dali jasne najavo, že ak by sa zákaz USA nezrušil do konca roka, nemali by sa skladovať nové produkty: „Bez toho, aby sme mohli ponúkať služby Google, bude pre spoločnosť veľmi ťažké. predávať akékoľvek výrobky mimo Číny. “