18.10.2018 0Comment

Občas si poviete , veď dneska to vynechám a dám si niečo vysmážane. A toto sa zopakuje zajtra , bude to pokračovať týždeň a možno aj mesiac. Dobre raz za čas si dať aj niečo čo vám chutí mi nemali by to byť pravidlo. Rýchlo sa to môže stáť návykové a zabudnete že exituje zdravá strava .

 příprava polévky

Zdravé stravovanie všetci veľmi dobre poznáme. Len malé percento sa zdravo stravuje a poväčšine konzumujeme nezdravé mastné jedlá ktoré si buď sami pripravujeme ale kupujeme vo fassfudoch. Dá sa tento problém vyriešiť ? https://sanibroy.sk/zdrava-strava-na-prvom-mieste Dá .a veľmi jednoducho. Zdravá strava by mala by byť na prvom mieste a musíme si uvedomiť že ak nebude jest zdravo  môžeme mať problémy ktoré môžu viesť aj k obezite. Určite sa ten jedálničke dá spestriť vešiakmi možnosťami.

 vegetariánský pokrm
Polievky

 

Okej ,.nedeľná polievka je príkladom zdravej stravy . Ale tie ostatné ako napríklad polievky ktoré obsahujú Mäso sa dajú nahradiť rôznymi spôsobmi. Namiesto mäsitej polievky si urobte písmenkovú , slížikovú , môže byť aj držková.

 
Zemiaky

 

Existuje milióny spôsobov ako pripraviť zdravé zemiaky . Práve tie by mali byť prvou rade zdravej strave.

 
Ryža

 

Ryža obsahuje bielkoviny a látky ktoré sú pre nás prospešné . Ak mate radi Rizoto , môžete ho pripraviť zo zeleninovou oblohou a zdravá strava je na svete.

 různé druhy ovoce
Ovocie a zelenina

 

Veď to už poznáte . Ovocie a zelenina majú v sebe vitamíny ktoré sú pre nás prospešné. Zeleninu môžeme pripravovať ako šaláty , teda môže to byť vhodná prílohu ku jedlom .

 

Ak chcete zmeniť jedálničke a zdravo sa stravovať musíte vyhodiť nepotrebné jedlo ktoré obsahuje tuk . Dnešné dobe existuje tuk pomalí vo všetkom. No ak chcete zdravo žiť , musíte najprv začať od zdravého stravovania. Teda raňajky , olovrant , obed musia obsahovať jedla ktoré majú pár desiatok kalórií a večera by mala byť mala , teda môže to byť napríklad ovocie alebo mala sladkosť . 

Úprava zdravého stravovania
5 (100%)2