18.10.2018 0Comment

Pri svojom pobyte nevynechajte námestie.
 

  • Námestie sa volá Benátske.

 taliansko

je známe svojim palácom, z ktorého balkóna Mussolini hovoril k občanom. V súčasnosti sa tu nachádza aj Národné múzeum Palazzo Venezia (Palazzo Venezia) a múzeum voskových figurín Cereta. Otváracie hodiny: denne, okrem pondelka, od 8.30 do 19.30 hod. Lístok stojí  od 6 EUR.
Samozrejme. Že aj tu platia študentské zľavy aj skupinové zľavy. Využijete ich. Ušetríte tak.
 

  • Oltár vlasti

 
Cestou na námestie natrafíte aj na Altare della Patria. Toto je pomník postavený architektom J. Saconnym  z dôvodu výročia  zjednotenia Talianska. Prvýkrát bol otvorený v roku 1911, jeho výstavba trvala 26 rokov. V strede pamätníka stojí pomník Viktora Emanuela II.z bronzu. K oltáru môžete prejsť širokým schodiskom. Výťahom za  10 EUR sa dostanete hore , kde môžete obdivovať nádherný výhľad na mesto .Urobiť fotografie a mať tak fantastickú pamiatku z tohto naozaj nezabudnuteľného a očarujúceho miesta.
 

  • Monte Capitolino

 
Hlavnými atrakciami v tomto krásnom  mieste sú schody  svetoznámeho Michelangela, ktoré sú nádherne zdobené sochami statných levov, ktoré priniesli z egyptského chrámu bohyne Isis, rovnako ako majestátne sochy z Divadla Pompeje. V centrálnej časti námestia je socha Marka Aurelia.
Tu môžete navštíviť hneď tri paláce s múzeami v Capitoline a pozrieť sa na pôvodnú sochu vlčice,  náhradnej matky  Remy a Romulusu, ktoré sú stvárnením a symbolom slávnej legendy o pôvode Ríma. Nenechajte sa zamieňať podobnou sochou pri vchode do múzea, pretože táto je to len kópia. Otváracie hodiny múzea: denne od 9.30 do 19.30, cena vstupenky býva rôzna- sú tu aj časti múzeá, ktoré možno navštíviť zadarmo.

itálie
 
Potom si sadnite- dajte si pravú taliansku pizzu . Kde inde by ste si ju mali vychutnávať, keď nie tu- v Taliansku. Zapijete ju pohárom talianskeho vínka či kávičkou, ktorú si určite zamilujete. Aj toto sú veci, kvôli ktorým sa práve do Ríma oplatí veru priletieť na pár dni.

Zákutia Ríma
4.4 (88%)5